25.03.2015 09:22

Daňové přiznání na poslední chvíli

Konec března, a tedy datum pro odevzdání daňového přiznání za rok 2014, se neúprosně blíží. Pro ty, kdo se teprve teď probrali ze zimního spánku, přinášíme vše nové a podstatné, co se týká daňového formuláře.

Nejdůležitější změny jsou dvě a uvítají je především pracující důchodci a rodiče malých dětí. Penzistům se opět vrací možnost odečíst si slevu na poplatníka. Vypočtená daň se jim tak sníží o 24 840 Kč za rok. Rodiče pak mohou uplatnit slevu za umístění dítěte v předškolním zařízení.

Slevu si bude moci, stejně jako daňové zvýhodnění na dítě, odečíst jen jeden z rodičů. Jako důkaz poslouží potvrzení ze školky (přiloží se k formuláři). Tuto slevu, podobně jako třeba slevu na manžela či manželku, kteří mají nízké příjmy - do 68 000 Kč za rok - můžete uplatnit pouze za celý rok.

Na každé dítě si může rodič odečíst slevu maximálně do výše stanovené minimální mzdy, což bylo loni 8 500 Kč. Do uvedeného limitu se nepočítá stravné nebo výdaje na pomůcky. Na rozdíl od slevy na dítě se v tomto případě nebude vypláce daňový bonus, to znamená, že odečítat se bude pouze do výše daně.

Vedení účetnictví Brno

—————

Zpět


Kontakt

Petr Franěk

tel.: 607 613 161